03gru/23

Gotujemy z Szefową kuchni

Dnia 1 grudnia 2023 roku odbyło się kolejne spotkanie uczniów z Panią Hanną Muzaj na warsztatach kulinarnych w naszej szkole. Tym razem uczniowie przygotowali deser z kaszy kuskus oraz „Mikołajkowy olej” na bazie czosnku i rozmarynu do świątecznych sałatek. A skoro świąteczny czas przed nami, dla wszystkich została przygotowana niespodzianka…mały upominek.
Organizatorzy bardzo dziękują za udział!

03gru/23

„Lekcja o Funduszach Europejskich VIII” w naszej szkole

Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie klas siódmych naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tematyka tegorocznej Lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co oni sami mogą zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze.
Przez zagadnienia związane ze skutkami zmian klimatycznych przeprowadził uczniów Tomek Michniewicz – jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Uczniowie zdobywali wiedzę o klimacie oglądając film z jego udziałem, czytając komiks, który powstał specjalnie na potrzeby projektu, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.
Nasza szkoła otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów dydaktycznych, a także upominki dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w akcji.

Dziękujemy!

26lis/23

Sukcesy dzieci uczęszczających do świetlicy

Dnia 22 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie odbyła się gala rozdania nagród w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. ,,Polska moja ojczyzna”, pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Instytutu Pamięci Narodowej. Było patriotycznie, uroczyście, ale też słodko i wesoło.

A oto nasi laureaci:
I miejsce – Klaudia Kowalczyk kl. 2a, Hanna Majkut kl. 1a
II miejsce – Anna Gazda kl. 3b, Miłosz Pintal kl. 1a
Wyróżnienie – Jan Pszczoła kl. 3a.
Dzieci wykonały swoje prace pod kierunkiem Pani Mai Świć. Gratulujemy!

26lis/23

Warsztaty kulinarne

W dniu 24.11.2023 r. odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty kulinarne. Uczniowie pod okiem Szefowej kuchni – Pani Hanny Muzaj przygotowali: pitę, ciasto budyniowe, nachosy z wrapów oraz ciasteczka owsiane dla przedszkolaków zaproszonych na zajęcia sportowe, które zaplanowano na następny dzień. Serdecznie dziękujemy za przybycie, zabawę i wspólnie spędzony czas.

Zobacz uczniów przy pracy

No Images found.

20lis/23

Warsztaty dla Przedszkolaków

Serdecznie zapraszamy przyszłych Pierwszoklasistów z Rodzicami na cykl warsztatów prowadzonych przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Lublinie. Pierwsze zajęcia – „Sprawny przedszkolak” – odbędą się już w sobotę 25 listopada o godz. 10 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Podczas warsztatów Rodzice będą mogli skorzystać z konsultacji z pedagogiem szkolnym. Do zobaczenia na zajęciach!

Prosimy o potwierdzenie obecności: kliknij tutaj

15lis/23

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowali i zaprezentowali uczniowie klas 4-7 pod kierunkiem p. Violetty Krzywickiej i p. Wiesławy Jusiak. Wierszem, prozą i piosenką przypomnieli wszystkim zebranym, jak trudną drogę do wolności przebyła nasza Ojczyzna. Zwieńczeniem uroczystości był przepiękny występ uczniów klasy 3a przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni – p. Elżbiety Pizoń.

Dziękujemy za obecność pani wizytator Ewie Walczak z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

 

15lis/23

Ślubowanie Pierwszoklasistów

Dnia 8 listopada 2023 roku odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów.
Wśród grona zaproszonych gości mogliśmy zobaczyć przedstawicieli Rady Rodziców oraz przedstawiciela Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie gen. bryg. pil. dr inż. Ryszarda Hacia, przedstawicieli Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego O/Lublin, przedstawicieli Klubu Seniorów Aeroklubu Lubelskiego, Radnych Miasta Lublin – p. Marcina Jakóbczyka i p. Zdzisława Drozda, ks. proboszcza dr. Mariana Dumę oraz ks. Jakuba Filipowicza.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu Hymnu państwowego Pierwszoklasiści złożyli uroczyste Ślubowanie.
W dalszej części uroczystości Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorsko – wokalne w wierszu oraz piosence z improwizacją ruchową pt. “Wesoło nam”. Wzorowo odpowiadali na pytania zadawane przez wychowawczynię p. Edytę Sędłak, ujęte w wierszu Władysława Bełzy “Katechizm polskiego dziecka”.
Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia, dotykając ramienia każdego dziecka specjalnie przygotowanym na tę uroczystość ołówkiem. Każdy z Pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowy dyplom, znaczek oraz legitymację szkolną.
Przedstawiciele klasy 1a serdecznie podziękowali Pani Dyrektor za przyjęcie do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie.
Gratulacjom nie było końca…
Uczniowie odebrali też z rąk gen. bryg. pil. dr. inż. Ryszarda Hacia księgę z dedykacją, a rodzice Pierwszoklasistów przygotowali sadzonki tulipanów – na pamiątkę tej ważnej w życiu szkoły chwili.

Pani Dyrektor serdecznie podziękowała osobom, które przygotowały uroczystość – szczególnie p. Edycie Sędłak za reżyserię, za oprawę muzyczną p. Wiesławie Jusiak, p. Katarzynie Kleszowskiej, prowadzącym uczniom z Samorządu Uczniowskiego oraz za scenografię p. Majce Świć ze świetlicy szkolnej. Następnie zaproszono wszystkich gości i dzieci do wykonania pamiątkowych zdjęć oraz udania się na poczęstunek przygotowany przez rodziców Pasowanych Uczniów – w jadalni naszej szkoły.

Edyta Sędłak

12lis/23

Warsztaty z Szefową kuchni

Dnia 10.11.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 31 w Lublinie odbyły się warsztaty kulinarne dla Naszych Uczniów pod kierunkiem Szefowej kuchni – pani Hanny Muzaj. Dzieci przygotowały pudding à la pizza, sałatkę cezar z sosem oraz pudding na słodko…
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

28paź/23

 

Z żalem zawiadamiamy, że dnia 26 października odeszła nasza Koleżanka – Katarzyna Piasecka, wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole. Zawsze otwarta, bezpośrednia i pełna energii, zaangażowana w sprawy swoich uczniów i bardzo przez nich lubiana. Jej podopieczni odnosili sukcesy pływackie, z których byliśmy bardzo dumni. Trudno uwierzyć, że Kasi już z nami nie ma…

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy […]
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna”
ks. Jan Twardowski