Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2023/24

19 września 2023 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz na opiekuna Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej Nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie. Wybory przeprowadziła Szkolna Komisja Wyborcza w składzie:
Julia Kwiatosz
Viktoriia Lanko
Nikola Lipa
Alicja Pomorska
pod opieką Pauliny Dziurdzi i Anny Szewczyk.

W głosowaniu wzięło udział 115 uczniów. Frekwencja wyborcza wyniosła 39%.

Wśród uczniów kandydujących do Rady SU największą liczbę głosów uzyskali następujący kandydaci:
Blanka Kamińska
Maja Omielańczuk
Kornelia Gryta
Aleks Malaca
Zuzanna Rej
Aleksandra Piłat
Maks Stachura-Warda

Wymienione osoby będą stanowiły Radę Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023-2024.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Katarzyna Kleszowska, na którą oddano najwięcej głosów.

Dzień Piżamy

Dnia 30 marca 2023 roku w czwartek Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole „Dzień Piżamy”. Tego dnia budynek szkolny stał się bardziej kolorowy i radosny. Kolorowe piżamki wprowadziły do monotonnego uczniowskiego życia komiczny element.

Wielkanocny kiermasz

W połowie marca Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole kiermasz wielkanocny. Sprzedaż różnych dekoracji świątecznych odbywała się na długich przerwach w holu na parterze. Przygotowania do kiermaszu trwały już od zakończenia ferii zimowych. Uczniowie i uczennice, przy wsparciu pań ze szkolnej biblioteki, szyli filcowe króliczki oraz bawełniane kurczaki, rozwijając w ten sposób swoje zdolności manualne oraz umiejętność szycia na maszynie. Jednocześnie Szkolne Koło Caritas prowadziło sprzedaż czekoladowych baranków i paschalików na cele charytatywne.

Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród młodszych uczniów.

Przebrany – Niepytany

21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował dzień pod hasłem: „Przebrany – Niepytany”. Uczniowie wykazując się fantazją i niezwykłą pomysłowością, przywdziali różne stroje. Zabawa ta spodobała się uczniom, na pewno ją powtórzymy.

Dzień Kobiet w naszej szkole

W obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej numer 31 w Lublinie oraz Samorząd Uczniowski. Chłopcy złożyli życzenia wszystkim dziewczynom oraz paniom pracującym w szkole. Przygotowali także dla swoich koleżanek słodki upominek, który pokazywał, jak są dla nich ważne.

Dzień bez plecaka

Dzień 23 lutego ogłosiliśmy w naszej szkole „Dniem bez plecaka”. Tego dnia nasi uczniowie wykazali się niesamowitą inwencją, przynosząc do szkoły rzeczy potrzebne na lekcje, nie w plecaku ani nie w torbie. Akcja „Dzień bez plecaka” ogłoszona przez Samorząd Uczniowski obudziła w uczniach niespotykane pokłady kreatywności. Ich pomysły były zaskakujące, a czasami wręcz szalone.

Zobaczcie na zdjęciach, w czym dzisiaj przynieśli nasi uczniowie zeszyty, przybory do pisania, książki.

Dyskoteka z okazji Dnia Zakochanych

14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował walentynkową dyskotekę dla uczniów klas 4- 8 naszej szkoły. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17:30 i trwała do 19:30. Uczniowie sami zadbali o repertuar muzyczny, przygotowując wcześniej wybrane przez siebie piosenki. Choć frekwencja na dyskotece nie była stuprocentowa, wszyscy bardzo dobrze się bawili i wrócili do domu z uśmiechem na twarzy.

Samorząd Uczniowski

Kolorowy Tydzień 13-17 lutego

Mimo że zima kojarzy się z szarością, u nas w szkole przez tydzień była ona bardzo barwna. Każdego dnia uczniowie przychodzili ubrani w odpowiednim kolorze. Zaczęliśmy od koloru zielonego – w poniedziałek, we wtorek dominował czerwony, podkreślając Święto Zakochanych – 14 lutego. W środę królował kolor różowy i żółty, a w  czwartek – niebieski.  Piątek okrzyknięty został dniem „Wednesday”, więc ubraliśmy się na czarno. Uczniom spodobał się nasz kolorowy tydzień, który umilał nam kolejne upływające dni w szkole.

Mikołajkowa poczta

Z okazji mikołajek Samorząd Uczniowski zorganizował „pocztę mikołajkową”. Uczniowie z pomocą Świętego Mikołaja mogli podarować sobie drobne prezenty. Dodatkowo w tym dniu można było założyć dowolny element stroju Mikołaja lub ubrać się na czerwono.

Dzień Kapcia

Dzień 17 listopada 2022 roku w naszej szkole został ogłoszony „Dniem Kapcia”, tak aby wszyscy mogli poczuć się w szkole jak w domu. W tym dniu na korytarzach można było zauważyć kolorowe ciapy, ciepłe kapcie, klapki, a nawet kolorowe skarpety. Ten, kto założył kapcie, mógł zasłużyć na dzień bez pytania. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji. Za zaangażowanie dziękujemy!!!

                                                                                                   Samorząd Uczniowski

Dzień Chłopaka 2022

W dniu 30 września cała szkoła świętowała Dzień Chłopaka . Zaczęliśmy od złożenia życzeń wszystkim chłopcom, a następnie zaprosiliśmy ich do wspólnego świętowania. Zorganizowana została słodka loteria. Można było także zrobić sobie zmywalny tatuaż. Chłopcy w tym dniu mogli poczuć się naprawdę wyjątkowo!
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i sobie nawzajem za spędzony wspólnie czas.

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Dnia 27 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka dla klas 4-6 oraz 7-8. Okazją do zabawy był zbliżający się Dzień Chłopaka. Zabawa była znakomita! W roli DJ’ów wystąpili: pan Adrian Ulok i pan Jakub Stepanów. Dziękujemy!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

Dnia 23 września 2022 roku została wybrana Rada Samorządu Uczniowskiego:

Maja Kępa

Martyna Piłat

Weronika Baranowska

Lena Rabuszko

Blanka Kamińska

Oskar Świątek

Zuzanna Rej

Igor Strug

Opiekunem SU została p. Katarzyna Kleszowska

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

Dnia 29 września 2020r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Zagłosowało 302 uczniów. Spośród 42 kandydatów komisja pod okiem p.

Mariusza Śledzia w składzie: Aleksandra Bambuch, Nino Asabashvili oraz

Anna Derecka po podliczeniu głosów wyłoniła 10 osób.

Po przeprowadzeniu wyborów wewnętrznych przedstawiamy Wam tegoroczny

skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca: Alicja Ceglińska kl.8a

Zastępca: Patrycja Radwan kl. 8c

Skarbnik: Natalia Wójcik kl. 8a

Sekretarz: Maria Stachowiak kl. 8c

Członkowie: Natalia Tomczyk kl. 7ab, Cyprian Słomka kl. 6c, Rafał

Kołodziejczyk kl. 8d, Kinga Łucyn kl. 7c, Filip Górecki kl. 7d, Kacper

Sobieszek kl. 8c.

Gratulujemy !

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021 została

wybrana Agata Marciniak.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 24 września 2019r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W skład Rady Samorządu weszli następujący uczniowie:

Alan Podlecki

Sandra Ciebień

Daria Skwarzyńska

Alicja Ząbek

Kinga Łucyn

Patrycja Radwan

Nino Asabashvili

Alicja Ceglińska

Weronika Majchrowska

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 został wybrany

Mariusz Śledź.

Dyskoteka andrzejkowa

W naszej szkole nie tylko się uczymy, lecz także świetnie bawimy.

We wtorek  20 listopada samorząd uczniowski przygotował dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas V, VI i VII. Dziękujemy wychowawcom za opiekę, a uczennicom z klasy VIIc i VIId: Klaudii Kołodziej, Patrycji Kowal i Sylwii Obrzód za przygotowanie muzyki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Agnieszka Gilewska

28 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018. W skład Rady weszli następujący uczniowie:

  1. Sylwia Obrzód (7d)
  2. Adrian Sawka (7b)
  3. Zofia Domagała (7a)
  4. Maryan Kotselko (7d)
  5. Zuzanna Węgrzyn (5a)
  6. Sandra Ciebień (6c)
  7. Natalia Socha (7d)
  8. Krzysztof Wodecki (7d)
  9. Wiktoria Klimek (7a)

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Agnieszka Gilewska.

Dyskoteka karnawałowa

Na zakończenie karnawału odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla klas starszych zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W blasku kolorowych świateł i przy dźwiękach energetycznej  muzyki, którą zapewniał DJ – p. Mariusz Śledź, wszyscy świetnie się bawili. Humory, jak widać na zdjęciach, dopisywały zarówno uczniom, jak i nauczycielom.