Grudzień pod znakiem pływackich sukcesów

W dniu 7.12.2022 odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu szkół miasta Lublin.
Wyniki SP31:
-Hanna Fus – I miejsce w stylu klasycznym
-Zofia Górna – II miejsce w stylu grzbietowym
-Weronika Baranowska – III miejsce w stylu motylkowym.

W dniu 12.12.2022 odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Wyniki SP31:
-Hanna Fus – III miejsce w stylu klasycznym
-Weronika Baranowska – V miejsce w stylu motylkowym
-Zofia Górna – II miejsce w stylu grzbietowym

Dnia 20.12.2022 odbyły się zawody klas profilowanych Szkoły Podstawowej nr 31. Wyniki:
Klasa  I 25m stylem grzbietowym:
– Cezary Rola – VIII miejsce
Klasa II 25m stylem dowolnym:
– Jan Kuligowski – VI miejsce
– Sebastian Skala – VIII miejsce
– Piotr Plackowski – IX miejsce
Klasa III 50m stylem dowolnym:
– Wojtek Kowalczyk – V miejsce
Klasa V 100m stylem zmiennym:
-Wiktoria Gazda – VIII miejsce
-Igor Strug – VII miejsce
Klasa VI 100m stylem zmiennym:
-Julia Ruczyńska – VIII miejsce
-Paulina Dobranow – II miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym Pływakom!

Ortograficzne Orły

Z radością zawiadamiamy,  że nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w ogólnopolskim konkursie „Orzeł Ortograficzny”, który odbył się w październiku 2022 roku. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas 4-6. Najlepsze rezultaty oraz tytuł Laureata uzyskali:

Aleksandra Różyk (kl. 6b)

Kornelia Gryta (kl. 6b)

Tomasz Gomułka (kl. 6a)

Wiktoria Sagan (kl. 4b)

Mateusz Bartyka (kl. 6b)

Serdecznie gratulujemy!

Kolejne sukcesy pływackie naszych uczniów!

W dniu 13.12.2021 r. odbył się finał zawodów w ramach Mistrzostw Szkół Województwa Lubelskiego w pływaniu. Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 31 zajęła 3. miejsce w generalnej klasyfikacji w kategorii dziewcząt.

Oto wyniki konkurencji indywidualnych:

2. miejsce zajęła Zofia Górna (50 m w stylu grzbietowym)

3. miejsce – Weronika Baranowska (50 m w stylu motylkowym)

3. miejsce – Hanna Fus (50 m w stylu klasycznym).

Ponadto 3. miejsce w sztafecie 6x 25m stylem dowolnym uzyskał zespół sztafetowy w składzie: Weronika Baranowska, Hanna Fus, Zofia Górna, Julia Ruczyńska, Wiktoria Piłat i Paulina Bałabuszek.

W dniu 15.12.2021 odbyły się również zawody pływackie klas profilowanych. Z klas I na dystansie 25m w stylu grzbietowym 5. miejsce zajęła Amelia Kubiak, a 8. miejsce – Sebastian Skała.

Z klas II na dystansie 25m w stylu dowolnym 7. miejsce zajął Wojciech Kowalczyk.

Z klas V na dystansie 100m stylem zmiennym 7. miejsce zajęła Paulina Bałabuszek, a na podium, zajmując 2. miejsce, stanęła Paulina Dobranow.

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym pływakom!

Sukcesy pływackie naszych uczennic W dniu 26 listopada 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XXVI Współzawodnictwie Sportowym Szkół Miasta Lublin w pływaniu dziewcząt i chłopców. Z radością informujemy, że nasza szkoła zajęła I miejsce w generalnej klasyfikacji szkół miasta Lublina w kategorii dziewcząt. Zespół sztafetowy w składzie: Weronika Baranowska, Hanna Fus, Zofia Górna, Julia Ruczyńska, Wiktoria Piłat, Paulina Bałabuszek uzyskał II miejsce w klasyfikacji generalnej w sztafecie 6x25m stylem dowolnym. Ponadto, nasze dziewczyny osiągnęły sukcesy w konkurencjach indywidualnych: I miejsce w konkurencji 50m stylem grzbietowym zajęła Zofia Górna II miejsce – 50m stylem motylkowym – zajęła Weronika Baranowska I miejsce – 50m stylem klasycznym – zajęła Hanna Fus. Klub sportowy MPT Lublinianka uzyskał I miejsce w klasyfikacji drużynowej w 45. edycji zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym pływaczkom i życzymy powodzenia w kolejnej części zawodów – już 13 grudnia.
Sukcesy w konkursie czytelniczym Z radością informujemy, że uczennica klasy 2a – Lenka Sobieszek została dwukrotną laureatką konkursu czytelniczego na temat cyklu książek o Harrym Potterze organizowanego przez Olimp School. W VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Harry Potter i komnata tajemnic” dla uczniów klas 1-8 Lenka zajęła 7. miejsce w kraju (na 512 uczestników), zaś w IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Harry Potter i więzień Azkabanu” uzyskała 13. lokatę w kraju (na 580 uczestników). Szkolną koordynatorką konkursu była p. Edyta Sędłak. Serdecznie gratulujemy!
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „W zimowej szacie”

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej bardzo chętnie i, jak się okazało, z sukcesami malowały tę minioną już porę roku. Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie. Antoni Smoliński z kl.3a (opiekun: p. A. Dominik) zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Aleksandra Turyła z kl.1a (opiekun: p. M. Świć) miejsce III – w kategorii klas pierwszych. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

Wychowawcy świetlicy: p. Maria Świć, p. Agnieszka Dominik

Podium naszych uczniów w wojewódzkim konkursie poświęconym Janowi Pawłowi II

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym pt. „Ja i mój autorytet – Jan Paweł” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 56 w Lublinie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 56 w Lublinie Jarosław Socha.

Z dumą informujemy, że w kategorii literackiej III miejsce zajęli Jakub Łukasik w rywalizacji klas szóstych, zaś wśród klas ósmych – Julia Prątkowska. Natomiast w kategorii plastycznej również III miejsce wywalczyła Elżbieta Siekierzyńska z klasy siódmej.

Uczniów do konkursu przygotowały panie Paulina Stepnowska i Anna Jakóbczyk.

Serdecznie gratulujemy!

Sukcesy naszych uczniów w konkursie wojewódzkim

   Jeszcze w grudniu 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt: „Moje Boże Narodzenie” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Po uroczystym opłatku, wspólnym kolędowaniu i wernisażu wystawy pokonkursowej nastąpiło wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów laureatom konkursu oraz podziękowań dla nauczycieli. Nasza szkoła może być dumna ze swoich małych artystów, ponieważ  nagrodę otrzymała Nina Kosmala z kl.2a, zaś wyróżnienia: Oliwia Makarska z kl.1a, Karina Sahradyan z kl.2a i Oliwia Czępińska z kl.3b. Natomiast praca Aleksandry Piłat  z kl.3c zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej. Prace plastyczne przygotowane były pod kierunkiem p.M.Świć ze świetlicy szkolnej. Serdecznie  gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych, artystycznych sukcesów.

Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu plastyczno – historycznego Wewnątrzszkolny konkurs plastyczno – historyczny Nasz Patron „Ja też mogę być lotnikiem” został rozstrzygnięty. Oto laureaci:
 1. Oliwia Małolepsza
 2. Bartosz Łukasiewicz
 3. Dobromir Siudem
 4. Julia Kwiatosz
 5. Alicja Cieglińska
 6. Kamila Bartosz
 7. Izabela Geresz
 8. Tomasz Obrzód
 9. Martyna Piłat
 10. Justyna Augustyniak
 11. Kacper Jarosz
 12. Przemek Skała
 13. Olga Łucyn
 14. Kornelia Gryta
Wszystkim laureatom gratuluję. Wiesława Jusiak

Sukcesy świetlicy

Mimo sytuacji, jaka zaistniała, mimo że uroczystego rozstrzygnięcia konkursów nie było – nasi uczniowie zdobyli kilka nagród za swoje artystyczne prace.

– w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt.: ”Pejzaże Mistyczne – Architektura Lublina i okolic” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – wyróżnienie otrzymała  Aleksandra Piłat z kl. 3c

– w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.:  ”Papież Jan Paweł II oczami dzieci i dorosłych” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Starosty Powiatu Legnickiego nagrody przypadły: Łucji Romaniszyn z kl. 5a i Ninie Kosmali z kl. 2a

-w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: ”Ilustracje do wierszy J.Czechowicza oraz  poetów Awangardy Lubelskiej” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty nagrodę zdobyła  Aleksandra Piłat z kl. 3c.

Prace zostały przygotowane pod kierunkiem p. M. Świć ze świetlicy szkolnej.

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, życzymy miłego, letniego wypoczynku i nowych artystycznych wizji na przyszły rok.

 Wychowawcy świetlicy

Sukcesy ósmoklasistek w konkursach literackich

Z radością informujemy, że nasze uczennice uzyskały zostały nagrodzone w międzyszkolnych konkursach polonistycznych, które zostały rozstrzygnięte w czerwcu 2020 roku.

Julia Ciesielka (kl. 8c) zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym na napisanie i zilustrowanie książki – „Opowieści różnej treści”. Konkurs był zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Lublinie.

Klara Skała (kl. 8b) uzyskała wyróżnienie w Konkursie Dziennikarskim „Słowo w czasie pandemii”. Konkurs zorganizowało III Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy!

Sukces naszych uczniów w ogólnopolskiej olimpiadzie mitologicznej W listopadzie 2019 r. odbył się  Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny ,, OLIMPUS’’. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas szóstych i piątych. W tym roku mamy wśród nich dwoje laureatów: Maria Cytawa, kl. 6ab – 6. miejsce w Polsce ( dyplom laureata) Filip Powicki, kl. 6c – 10. miejsce w Polsce (dyplom laureata) Serdecznie gratulujemy sukcesu!
„Pomagamy zwierzętom. Czy ja mogę pomóc? Jeśli tak, to jak?”

Pod takim tytułem dnia 26 listopada 2019 r. została otwarta wystawa prac plastycznych dzieci ze świetlicy szkolnej i klas czwartych naszej szkoły. W Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice gościła nas p. Ewa Rejmak. W otwarciu wystawy wzięła udział klasa 5b. Prace plastyczne powstały pod kierunkiem pań:  Beaty Szymańskiej, Agnieszki Dominik, Marii Świć, Justyny Krzywickiej, Aleksandry Studzińskiej i Wiesławy Jusiak. Oglądanie wystawy uświetnili swoim występem: Kamila, Magda, Tymek i Filip.

Wiesława Jusiak

XII Bieg Papieski

W środę, 16 października mieszkańcy Lublina uczcili pamięć Jana Pawła II w nietypowy sposób. Tego dnia odbył się bowiem XII Bieg Papieski, w ramach obchodzonej 41. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz 32. rocznicy wizyty JP II w Lublinie. Dla wszystkich uczestników wyznaczono pięć kategorii wiekowych i trasy o różnej długości.

Organizatorami środowego wydarzenia byli: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Krzyża w Lublinie, Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie, Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy, Środowiskowy Hufiec Pracy 3-18, Rada Dzielnicy Bronowice, Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice, Fundacja Niepodległości, Towarzystwo Sportowo-Turystyczne „Sokolik” i Polski Czerwony Krzyż.

Nasi uczniowie, zajmując bardzo wysokie lokaty, startowali w następujących kategoriach:

Kategoria II (chłopcy z  klas V i VI –  47 startujących)- uczeń klasy  6d Dominik Chromiec zajął II miejsce. Wiktor Majkowski oraz Filip Górecki, także uczniowie klasy 6d, zajęli kolejno VII  i VIII miejsce, a Gabriel Stepczuk z 6e zamknął pierwszą dziesiątkę.

Kategoria II (dziewczęta z klas V i VI –  39 startujących) – Klaudia Dudra z klasy 5c zajęła V miejsce. W drugiej dziesiątce na XII miejscu uplasowała się Patrycja Latała z klasy 6d, a na XIV miejscu – Natalia Tomczyk.

Kategoria III (chłopcy z klas VII i VIII – 26 startujących) –  bezkonkurencyjny okazał się Filip Zalewski, uczeń klasy 7d, który pokonał zawodnika klubu AZS UMCS. W tej samej kategorii – spośród dziewcząt pierwsza na metę przybiegła Nikola Dec, uczennica klasy 7b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

I Turniej Piłkarski o Puchar Bohaterów Września 1939 roku

W dniu 27 września 2019r.  na obiektach Areny Lublin odbył się I Turniej Piłkarski o Puchar Bohaterów Września 1939 roku oraz V Festyn „Bezpieczna Szkoła –Bezpieczna Lubelszczyzna”. Organizatorami wydarzeń byli: Lubelski Kurator Oświaty, Wojewoda Lubelski oraz Prezydent Miasta Lublin. Imprezy odbyły się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego.

Celem turnieju było upamiętnienie obrońców Ojczyzny, którzy walczyli we wrześniu 1939 roku oraz promocja aktywnego trybu życia. Natomiast podczas festynu organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w szkole i poza nią. Zaplanowano pokazy służb mundurowych, ratownictwa drogowego, degustacje produktów regionalnych oraz gry i zabawy dla dzieci.

W I Turnieju Piłkarskim o Puchar Bohaterów Września 1939 roku wzięło udział 20 drużyn szkolnych z rocznika 2007 i młodszych. Nasza reprezentacja zajęła 3. miejsce w składzie: Tymoteusz  Mazur, Sebastian Giżak, Jakub Wójcik, Oskar Jeż,  Adam Majkowski,  Wiktor  Majkowski, Szymon Kowal, Mateusz Jaszczyszyn, Miłosz Foc, Dominik Chromiec.  Opiekun drużyny – mgr Zdzisław Drozd.

Mistrzostwa Lublina Klas Profilowanych

W dniu 29 maja 2019 r. uczniowie z naszej Szkoły na co dzień pływający w Miejskim Towarzystwie Pływackim „Lublinianka“ wzięli udział w zawodach pływackich, które zgromadziły w krytej pływalni AQUA wszystkich trenujących w Lublinie uczniów klas profilowanych. Do zawodów udostępniono 10 torów o długości 25 metrów. Organizatorem na zlecenie Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin był Uczniowski Klub Sportowy „Skarpa“.

Uczniowie klas pierwszych pływali stylem grzbietowym na długości 25 m., uczniowie klas drugich – stylem dowolnym 25 metrów, a klas trzecich – stylem dowolnym na dystansie 50 m. Medale otrzymało po  dziesięcioro dzieci z najlepszymi czasami w kategorii dziewcząt i chłopców.

Czym możemy się pochwalić?

Z klasy 1b medal otrzymał Maksym Onyszczuk.

Z klasy 2a medale otrzymali: Wiktoria Piłat, Paulina Dobranow i Wojciech Mizeracki.

Uczniowie z klasy 3b uzyskali dobre wyniki, zdobywając wysokie miejsca, ale niestety już niemedalowe.

Wszyscy startujący uczniowie otrzymali piękne dyplomy.

Sukcesy pływaków z naszej Szkoły są znaczące, ponieważ jesteśmy jedyną szkołą startującą w mistrzostwach, która nie ma na swoim terenie basenu.

Gratulujemy wyników! Bardzo dziękujemy Panu trenerowi Kamilowi Dumie za całoroczną pracę i wszystkim nauczycielom, którzy dowozili uczniów na pływalnię.

W imieniu pływających uczniów: Anna Ostaszewska Elżbieta Pizoń Magdalena Szmyd-Skórczewska
„Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”

Wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym: „Europejski Lublin oczami młodych artystów”- edycja 2019, zatytułowanym „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Konkurs zorganizowany był przez Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin pod patronatem Prezydenta Miasta.

Osoby nominowane w konkursie: Klasy I-III Oskar Wiankowski kl. 1b Julianna Czerkas kl. 1a Maria Kasprzyk kl. 1a Wiktoria Sztejno kl. 1a Alicja Pomorska kl. 3b Klasy IV- VIII Iga Kupiec 4a Martyna Piłat 4a Klaudia Mrozek 5d Urszula Śliwińska kl. 4c Nagrodę zdobyła uczennica klasy 2c – Aleksandra Piłat. Do konkursu przygotowali uczniów nauczyciele: Agnieszka Dominik, Wiesława Jusiak, Joanna Stępniak i Maria Świć. Gratulujemy! Wiesława Jusiak i Joanna Stępniak
VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Pejzaże Mistyczne” – Architektura Lublina i okolic

Dnia 21 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Lublinie odbył się Wernisaż VI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „ Pejzaże Mistyczne” – Architektura Lublina i okolic, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin – 2019 r.

Wernisaż połączony był z uroczystym wręczeniem nagród i wyróżnień.

Na konkurs wpłynęło ponad 700 prac z Polski i z zagranicy: Rawa Ruska – Ukraina, Lwów – Ukraina, Springfield – USA, Bochum – Niemcy, Dobrich – Bułgaria, Bardejov – Słowacja, Koszyce – Słowacja, Iwacewicze – Białoruś.

Ogromnym sukcesem jest zdobycie wyróżnienia przez Karinę Sahradyan z klasy Ia. Praca została wykonana pod kierunkiem nauczyciela świetlicy – Agnieszki Dominik.

Życzymy Karinie kolejnych sukcesów!

Wyniki konkursu plastycznego Z radością informujemy, że w konkursie plastycznym „Ilustracja do powieści „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza wyróżnienia zdobyli: Julia Pioś, Roksana Machel, Jakub Łukasik, Jakub Wójcik. Konkurs zorganizował Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
„Alfik Matematyczny” – podsumowanie konkursu

W dniu 21 listopada 2018 r. odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Alfik Matematyczny”. Na każdym poziomie klas od II do VIII uczniowie rozwiązywali właściwy dla swojej kategorii test wielokrotnego wyboru. W konkursie wzięło udział 102 uczniów naszej szkoły.

Na wyniki musieliśmy trochę poczekać, ale miło nam ogłosić, że:
 • dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie przypadł Tymoteuszowi Mazurowi z klasy 4c (6. miejsce w województwie i 113,75 % możliwych do uzyskania punktów)
 • dyplom za uzyskanie dobrego wyniku otrzymał Filip Witer z klasy 2b (45. miejsce w województwie i 99,75 % możliwych do uzyskania punktów)
Najlepszymi uczniami na poszczególnych poziomach klas zostali:
 • Klasy 2 – Filip Witer (2b)
 • Klasy 3 – Aleksander Jaczak (3a)
 • Klasy 4 –Tymoteusz Mazur (4c)
 • Klasy 5 – Maria Cytawa (5ab)
 • Klasy 6 – Filip Zalewski (6d)
 • Klasy 7 – Mateusz Mizeracki (7b)
 • Klasy 8 – Michał Kotuła (8c)

Pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, zostanie wręczony dyplom uczestnika. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym oraz zachęcamy do brania udziału w kolejnych matematycznych zmaganiach.

Wyniki Olimpusa mitologicznego Miło nam poinformować, że Marysia Cytawa z klasy 5ab została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Konkurs sprawdzał znajomość mitów wg książki Jana Parandowskiego pt. ,,Mitologia’’. Gratulujemy sukcesu! Sukcesy uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej Kończy się pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019.

Przez cały ten czas dzieci ze świetlicy z dużym zaangażowaniem podchodziły do każdego konkursu plastycznego. Rysowały, malowały, wycinały, ozdabiały, przenosząc w ten sposób swoje pomysły na papier. Z doskonałej zabawy w kreatywnych artystów powstawały prace, które zostały docenione przez organizatorów licznych konkursów plastycznych.

Z radością więc podsumowujemy osiągnięcia naszych małych, świetlicowych artystów, dziękując im za pomysłowość, cierpliwość i umiejętność pracy w grupie.

Oto nasze sukcesy:
 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Zaczarowany Ogród”
 1. miejsce – Zuzanna Greguła kl. III b (nauczyciel prowadzący: Maria Świć)
 • Konkurs Plastyczny organizowany przez Bibliotekę im. Hieronima Łopacińskiego pt.: „Moja Ojczyzna”
 1. miejsce – Nikola Lipa kl. III b
 2. miejsce – Urszula Śliwińska kl. IV c
 3. miejsce – Martyna Piłat kl. IV a
Wyróżnienie – Aleksandra Piłat kl. II c (nauczyciel prowadzący: Maria Świć)
 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt.: „100 lat odzyskania Niepodległości”
 1. miejsce – Maja Mirecka kl. II c
 2. miejsce – Aurelia Steć kl. I d
Wyróżnienia – Hanna Ulanowska kl. I a, Wojciech Kramarczuk kl. I b (nauczyciel prowadzący: Maria Świć)
 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Najpiękniejsze miejsca Lubelszczyzny”
 1. miejsce – Wojciech Wawiórko kl. II b (nauczyciel prowadzący: Agnieszka Dominik)
Wyróżnienia – Aleksandra Piłat kl. II c, Martyna Piłat kl. IV a (nauczyciel prowadzący: Joanna Stępniak)
 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”
Wyróżnienie – Zofia Kucharska kl. III b (nauczyciel prowadzący: Beata Szymańska) Jeszcze raz gratulujemy i czekamy na kolejne wyzwania artystyczne. Wyniki konkursu plastycznego

Dnia 16 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozdaniu nagród i dyplomów w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Łopacińskiego przy ul. Krańcowej 106A.

Laureaci konkursu plastycznego „Moja ojczyzna”: Uczniowie starsi – opiekun Wiesława Jusiak Ola Bambuch – III miejsce Julia Prątkowska – II miejsce Ala Łukasik – I miejsce Uczniowie młodsi – opiekun Maria Świć Martyna Piłat – III miejsce Ula Śliwińska – II miejsce Nikola Lipa – I miejsce Ola Piłat – wyróżnienie

Sukcesy uczennic naszej szkoły w konkursach plastycznych

W konkursie plastycznym zatytułowanym „Świętujemy 100- lecie Niepodległości Polski w Lublinie” zorganizowanym przez Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin, wyróżnienie zdobyła Patrycja Rennert z klasy 6d.

W konkursie plastycznym „Co słonko widziało” i inne wiersze dla dzieci Marii Konopnickiej , organizowanym przez Radę i Administrację Osiedla im. Marii Konopnickiej Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, III nagrodę zdobyła Weronika Dorosz (6a), a wyróżnienie otrzymały: Natalia Socha (7d), Maja Pieczajka (4d), Alicja Łukasik (5d) i Ola Kasprzak (6d).

W konkursie plastycznym, zorganizowanym w ramach bronowickich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, Kamila Bartosz (6a) otrzymała III nagrodę, a Natalia Socha (7d) zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

Wyniki szkolnego konkursu ortograficznego dla klas szóstych

29 maja 2018 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas szóstych. 15 uczestników zmierzyło się z dyktandem najeżonym trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie:

 1. Klara Skała (kl. 6b)
 2. Daria Skwarzyńska (kl. 6b)
 3. Patrycja Rennert (kl. 6d)

Wyróżnienia otrzymały:

Julia Ciesielka (kl. 6c)

Klaudia Choina (kl. 6b)

Serdecznie gratulujemy!

Sukcesy naszych uczennic w Międzyszkolnym Konkursie literacko-plastyczno-historycznym

Z radością zawiadamiamy, że w Międzyszkolnym Konkursie literacko-plastyczno-historycznym „700 lat Lublina! Piórem i pędzlem o Lublinie”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 40,  w kategorii „Praca literacka – list: A w Lublinie wszystko się zaczęło…

II miejsce zajęła Daria Skwarzyńska (kl. 6b)

III miejsce zajęła Dominika Gwarda (kl. 7b).

Natomiast w kategorii „Praca plastyczna – Ilustracja do hymnu o Lubelskim Lipcu 1980”

II miejsce zajęła Iga Kupiec (kl. 3a).

Wyróżnienie zdobył Kacper Gustaw (kl. 3b).

Serdecznie gratulujemy!

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018

16 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 w Lublinie z klas II, III, IV, V, VI i VII  kolejny raz brali udział w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2018”. 91 naszych zdolnych matematyków przez ponad godzinę głowiło się nad rozwiązaniem wielu trudnych zadań. Na oficjalne wyniki konkursu czekaliśmy do połowy maja. Dziewięciu uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia.

 • Aleksander Jaczak – 2a
 • Oliwia Tomczyk – 3c
 • Julia Palak – 3a
 • Jakub Komsta – 4b
 • Norbert Mianowany – 4d
 • Maria Cytawa  – 4b
 • Patrycja Radwan – 5c
 • Wiktoria Mrozek – 5a
 • Mateusz Borkowski – 6b
Sukcesy Pływaków z Klas Profilowanych!

W dniu 16 maja 2018 r. w Aqua Lublin przy Alejach Zygmuntowskich odbyły się MISTRZOSTWA LUBLINA KLAS PROFILOWANYCH. O godzinie 9.00 zawodnicy rozpoczęli rozgrzewkę w części basenu o głębokości 2,50 m. Zawody zaczęły się od wyjścia komisji sędziowskiej. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas pierwszych z całego Lublina, potem nasi koledzy z klasami drugimi, a na końcu trzecioklasiści. Po występie każdej grupy wiekowej nagradzano zwycięzców. Dziesięcioro najlepszych pływaków otrzymało medale, a pozostali startujący uczniowie – dyplomy.

Nasi medaliści:

Klasy pierwsze – uczniowie płynący stylem grzbietowym na 25 metrów: Paulina Bałabuszek (3. miejsce), Emilia Rycyk (9. miejsce) Wiktoria Piłat (10. miejsce).

Klasy drugie – uczennica  płynąca stylem grzbietowym na 25 metrów: Oliwia Małolepsza (5. miejsce).

Klasy trzecie – uczniowie płynący stylem dowolnym na 50 metrów: Hanna Fus (2. miejsce) i Sebastian Sak (8. miejsce).

Trenerem wszystkich dzieci startujących w mistrzostwach jest Pani Zuzanna Mazurek.

Notatkę sporządziły:

Zosia Kucharska i Julia Murat z klasy IIb

Magdalena Szmyd-Skórczewska

Sukces uczennic klas drugich

W Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczyczym dla klas II – „Spotkanie z lekturą”, uczennice naszej szkoły zdobyły:

Oliwia Małolepsza (klasa 2b) – II miejsce

Julia Zawiślak (klasa 2a) – wyróżnienie

Gratulujemy uzyskanych wyników!

Magdalena Szmyd-Skórczewska, Anna Rybicka

Sukcesy naszych uczniów w konkursach międzyszkolnych

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie była organizatorem Wojewódzkiego Konkursu dla Uczniów Szkół Podstawowych „Hałas szkodzi zdrowiu”. Uczennica naszej szkoły Laura Gołofit z klasy 3e zajęła II miejsce za pracę pisemną dotyczącą niekorzystnego wpływu hałasu na nasze zdrowie. Praca powstała pod kierunkiem p. Violetty Krzywickiej. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kartka wielkanocna” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Lublinie. W kategorii klas II uczennica z kl. 2b Julia Kwiatosz zajęła I miejsce (praca pod kierunkiem p. Beaty Szymańskiej), natomiast Laura Gołofit z kl. 3e zajęła III miejsce w kategorii klas III (praca pod kierunkiem p. Violetty Krzywickiej). Gratulacje!

konkurs dyplom 1 konkurs dyplom 2   Sukces w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

W dniu 15.03.2018r. odbył się wernisaż i uroczyste wręczenie nagród V Międzynarodowego Konkursu Plastycznego – Architektura Lublina i okolic „Pejzaże mistyczne” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Lubelskiego. Mateusz Pyżanowski – uczeń klasy 2b otrzymał w konkursie III nagrodę. Dodatkowo praca ucznia została wyróżniona przez Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS. Swoją pracę Mateusz wykonał na zajęciach w świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Beaty Szymańskiej. Mateuszowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

„Alfik Matematyczny” – podsumowanie konkursu

W dniu 22 listopada 2017 r. odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Alfik Matematyczny”. Na każdym poziomie klas od III do VII uczniowie rozwiązywali właściwy dla swojej kategorii test wielokrotnego wyboru. W konkursie wzięło udział 83 uczniów naszej szkoły.

Na wyniki musieliśmy trochę poczekać, ale miło nam ogłosić, że:

 • dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymał Jakub Komsta z klasy 4b (23 miejsce w województwie i 80 % możliwych do uzyskania punktów)
 • dyplom za uzyskanie dobrego wyniku przypadł Tymoteuszowi Mazurowi z klasy 3d (27 miejsce w województwie i 78,33 % możliwych do uzyskania punktów)

Najlepszymi uczniami na poszczególnych poziomach klas zostali:

 • Klasy 3 – Tymoteusz Mazur (3d)
 • Klasy 4 – Jakub Komsta (4b)
 • Klasy 5 – Weronika Majchrowska (5a)
 • Klasy 6 – Mateusz Mizeracki (6b)
 • Klasy 7 – Maryan Kotselko (7d)

Pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, zostanie wręczony dyplom uczestnika. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym oraz zachęcamy do brania udziału w kolejnych matematycznych zmaganiach. „Kangur” już niebawem – 15 marca!

Rymy dla Marszałka

W ramach trwającego i uchwalonego przez Sejm RP Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz z okazji 150. rocznicy Jego Urodzin, w Szkole Podstawowej nr 48 w Lublinie zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs Poetycki na wiersz pod hasłem „Rymy dla Marszałka”. Przesłane utwory prezentowały wysoki poziom literacki. Wybór najlepszych z nich okazał się nie lada wyzwaniem dla jury. Po długich i pełnych emocji obradach komisja konkursowa wyłoniła 7 laureatów. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Laura Gołofit uzyskała wyróżnienie za wiersz napisany pod opieką p. Violetty Krzywickiej. Gratulujemy!

Wyniki szkolnego konkursu ortograficznego

18 grudnia odbyło się szkolne dyktando, które wyłoniło tegorocznego Mistrza Ortografii Klas Siódmych. Została nim Martyna Pawelec z klasy 7c. Kolejni laureaci to: Ada Smutniak z kl. 7a – 2. miejsce

Ewelina Adamiak z kl. 7b i Wiktoria Gwarda z kl. 7d – 3. miejsce

Wyróżnienie uzyskały: Wiktoria Klimek, Oliwia Sadurska z kl. 7a i  Kinga Bednaruk z kl. 7c

Gratulujemy!

Organizatorką konkursu była p. Wioletta Surma.

Wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek czterech prawych i sześciu lewych” Justyny Bednarek – to tytuł wystawy prac plastycznych, której otwarcie odbyło się 5 grudnia 2017 r. w Galerii Małej Pracowni Kultury Maki (filia DDK Bronowice) przy ul. Olchowej 8 w Lublinie. Prace plastyczne zostały przygotowane przez dzieci ze świetlicy i uczniów klas IV naszej szkoły, pod kierunkiem pań: Marii Świć, Violetty Krzywickiej, Agnieszki Dominik, Joanny Stępniak, Beaty Szymańskiej i Wiesławy Jusiak. Otwarcie wystawy uświetniła inscenizacja nawiązująca do przygód dziesięciu skarpetek, przygotowana pod czujnym okiem p. Agnieszki Dominik i p. Beaty Szymańskiej. Wystawę i występ obejrzeli uczniowie klasy 7b, rodzice, p. Ewa Rejmak, pracownik DDK Bronowice, oraz nauczyciele, m.in. p. Paulina Dziurdzia. Spotkanie zakończyło się wręczeniem słodkich upominków oraz  oficjalnym wpisem do księgi pamiątkowej.

Sukcesy naszych uczennic

Dnia 14.06.2017 w sali widowiskowej Domu Kultury LSM odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym: ilustracja do ballady „Słoneczne wzgórze”, zorganizowanego przez DK- LSM z okazji 60-lecia Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Laureatkami konkursu zostały uczennice naszej szkoły:

Julia Prątkowska (kl.5a) – II miejsce

Aneta Bator (kl.6a) – wyróżnienie

Patrycja Rennert (kl.5d) wyróżnienie

Gratulujemy!

Szkolny Konkurs Ortograficzny

5 czerwca odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas czwartych.

Tytuł Mistrza Szkolnej Ortografii zdobyła Oliwia Mazurek z klasy IVd. Drugie miejsce zajęły: Alicja Ceglińska i Wiktoria Mrozek z klasy IVa, trzecie miejsce – Rafał Kołodziejek z klasy IVd i Patrycja Radwan z klasy IVc.

W konkursie wzięło udział 40 uczniów z wszystkich klas czwartych.

Gratulujemy!

Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego

Pod koniec maja odbył się szkolny konkurs leksykalny z języka angielskiego dla klas III.  Jego celem było zachęcenie uczniów do zdobycia nowej wiedzy i odświeżenia tej już nabytej. Zadaniem konkursowiczów było opanowanie podanej wcześniej listy słów z różnych dziedzin życia. Następnie chętni uczniowie pisali test sprawdzający ich wiedzę.

Miło nam ogłosić, iż pierwsze miejsce zajęła Maria Cytawa z kl. 3b, drugie miejsce Kamil Kot z kl. 3e, trzecie miejsce Kacper Słodzik z kl. 3e. Wyróżnieni zostali: Szymon Kosmala z kl. 3d, Filip Powicki z kl. 3e oraz Aleksandra Ściebura z kl. 3d.

Wszystkim gratulujemy znajomości tak dużej liczby słówek w języku angielskim i życzymy dalszych sukcesów.

Sukcesy świetlicy w konkursach plastycznych

Z radością informujemy, że w X edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla mojej mamy” laureatkami zostały: Natalia Pasiek z kl. 3 c (III miejsce) oraz Ula Śliwińska z kl. 2 d (wyróżnienie). Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie.

W VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „W maju jak w gaju” promującego pracę grupową wyróżnienia otrzymały dwa zespoły:  Zosia Deć, Daria Mróz, Emilka Gonder z kl. 3b oraz Zuzia Majewska (kl. 2b), Amelka Szymańska (kl. 3a), Krzyś Dados (kl. 3b). Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie.

W I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Świetlic promującego pracę świetlic wyróżnienie otrzymała Daria Sidor kl. 2c. Organizatorem konkursu był ZS w Gierałtowicach.

W XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Mój Brzechwa” nagrodę równorzędną otrzymała Martynka Piłat kl. 2a. Organizatorem konkursu był MDK Dom Harcerza w Krakowie.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Beata Szymańska, Agnieszka Dominik, Joanna Stępniak

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego

W maju 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny dla klas czwartych i piątych. Tematy prac były następujące: „Bukiet kwiatów” oraz „Kamienice stojące przy placu z drzewami”.

W klasach czwartych autorami wyróżnionych prac są: Dobromir Siudem (4b), Elżbieta Siekierzyńska (4b), Karolina Sidor (4b), Oliwia Gomułka (4b).

W klasach piątych wyróżniono prace: Julii Ciesielki (5c), Kamili Bartosz (5a), Julii Prątkowskiej (5a), Klary Skały (5b).

Gratulujemy!

Organizator konkursu – Wiesława Jusiak

„Jak Karolek został papieżem”

Nasi uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Jak Karolek został papieżem” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. W konkursie brali udział uczniowie klas I z lubelskich szkół podstawowych. Uczestnicy wykonywali ilustrację do wysłuchanego fragmentu książki J. Krzyżanek o Św. Janie Pawle II.

Uczniowie z naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:

I miejsce – Karol Grudzień –  klasa Ib III miejsce – Mateusz Szostak – klasa Ia Wyróżnienie – Oliwia Małolepsza – klasa Ib

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces dzieci ze świetlicy

Z radością zawiadamiamy, że w Pierwszym Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno – Literackim: „700 lat Lublina. Piórem i pędzlem o Lublinie“ w kategorii – „Lublin oczami młodego malarza“ laureatami zostali uczniowie naszej szkoły:

Aleksandra Wojnicka z kl. 3f – II miejsce (opiekun – p. A. Dominik)

Daria Sidor z kl. 2c – III miejsce (opiekun – p. B. Szymańska)

Amelia Szymańska z kl. 3a – wyróżnienie (opiekun – p. A. Dominik)

Kacper Falkowicz z kl. 3a – wyróżnienie (opiekun – V. Krzywicka)

Dzieciom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas I-III pt. „W świecie książki – ilustracja do ulubionej książki, bajki, lektury“

Klasy pierwsze:

1 miejsce – Nikola Lipa – kl. I b

2 miejsce – Julia Kwiatosz – kl. I b

3 miejsce – Zuzanna Kaleniec – kl. I a

wyróżnienia:

Zuzanna Greguła – kl. I b

Oliwia Małolepsza – kl. I b

Julia Sztejno – kl. I b

Karol Grudzień – kl. I b

Mateusz Pyżanowski – kl. I b

Klasy drugie:

1 miejsce – Mikołaj Koper – kl. II b

2 miejsce – Martyna Piłat – kl. II a

3 miejsce – Mateusz Jaszczyszyn – kl. II e

wyróżnienia:

Igor Alichniewicz – kl. II f

Julia Grześkiewicz – kl. II f

Oliwia Tomczyk – kl. II c

Zuzanna Majewska – kl. II b

Laura Gołofit – kl. II e

Klasy trzecie:

1 miejsce – Daria Mróz – kl. III b

2 miejsce – Adrianna Tylec – kl. III a

3 miejsce – Aleksandra Ściebura – kl. III d

wyróżnienia:

Natalia Pasiek – kl. III c

Tomasz Obrzód – kl. III b

Natalia Rycyk – kl. III a

Kinga Łucyn – kl. III c

Nina Toruń– kl. III a

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zostaną poinformowani o terminie wręczenia dyplomów i nagród.

organizatorzy konkursu: Nauczyciele świetlicy

Piłkarskie sukcesy naszych uczniów

9 maja 2017r. na bocznych boiskach Areny Lublin odbył się finał Igrzysk szkół podstawowych w piłce nożnej, organizowanych przez Miasto Lublin. Z radością informujemy, że III miejsce wywalczyła drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie:

1. Oliwia Kowalczyk 2. Oliwia Gałka 3. Daniela Gałka 4. Julia Kandela 5. Agnieszka Hałabis 6. Nikola Dec 7. Kamila Bartosz 8. Weronika Wiśniewska 9. Zofia Domagała 10. Wiktoria Falkowicz 11. Amelia Mazurek 12. Aleksandra Krukowska 13. Daria Wielgos

W Międzyszkolnym turnieju piłki nożnej dla chłopców z rocznika 2009, który odbył się 19 czerwca 2017r. w Głusku, drużyna drugoklasistów z naszej szkoły zdobyła I miejsce. Chłopcy wystąpili w składzie:

1. Kacper Gustaw 2.  Kamil Kremer 3.  Brajan Łaguń 4.  Jan Chudzik 5.  Szymon Kępiński 6.  Kacper Pszczołowski 7.  Filip Zarzyka

Serdecznie gratulujemy!

Zdzisław Drozd, Wojciech Stefański

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea

3 marca odbył się etap szkolny Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Celem konkursu było rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. W etapie szkolnym wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły. Zdobywając maksymalną liczbę punktów uczennica klasy 4c Patrycja Radwan zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 10 kwietnia w Warszawie i Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces w międzynarodowym konkursie plastycznym

 Uczniowie ze świetlicy klas trzecich wzięli udział w IV międzynarodowym konkursie plastycznym – Architektura Lublina i okolic pt: „Pejzaże mistyczne”, pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin. Do konkursu zgłoszono ponad 330 prac z Polski, Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Bułgarii. Ogromnym sukcesem jest zajęcie II miejsca przez Kacpra Adamczyka z kl. IIIa, który wykonał pracę pod kierunkiem p. Agnieszki Dominik.

Podziękowania za udział w konkursie również dla pozostałych dzieci i pań ze świetlicy:

Nina Toruń z kl. IIIa, Natalka Rycyk z kl. IIIa, Kornelia Słowik z kl. IIIa  (opiekun p. Beata Szymańska), Kuba Wójcik z kl. IIf  (opiekun p. Agnieszka Dominik) Kacper Falkowicz z kl. IIIa  (opiekun p. Violetta Krzywicka).

IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej „Let’s Sing”- wyróżnienie dla Wiktorii Gwardy

W piątek 10 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie odbyła się kolejna, już czwarta, edycja Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Let’s Sing”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VId: Wiktoria Gwarda i Ajlin Keshishyan przygotowane przez panią Agnieszkę Gilewską. Poziom wykonań był bardzo wysoki, a jury oceniało nie tylko wrażenia muzyczne, ale również dobór repertuaru, interpretację utworu oraz poziom języka angielskiego uczestników.

Tym bardziej cieszymy się z sukcesu Wiktorii, która została wyróżniona za swoje niepowtarzalne wykonanie piosenki „Hallelujah”! Gratulujemy dziewczynkom występu i zachęcamy wszystkich uczniów do realizowania swoich pasji i zainteresowań. Kolejna edycja festiwalu już za rok!

Wyniki II edycji Konkursu Plastycznego „Bezpieczne zabawy zimowe”

Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas II naszej szkoły. Jego tematyka dotyczyła podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie laureatów odbyło się 20 grudnia 2016r. Po weryfikacji wstępnej 32 prace zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową.

Laureaci:

I nagroda – Karolina Jóźwiak (kl. 2f)

II nagroda – Hanna Fus (kl. 2d)

III nagroda – Oliwia Tomczyk (kl. 3c)

Wyróżnienia:

Wiktoria Wrona (kl. 2e)

Martyna Piłat (kl. 2a)

Iga Dolecka (kl. 2c)

10 stycznia 2017r. odbył się w Pracowniach Kultury Maki (filia Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”) wernisaż wystawy pokonkursowej.

Wystawę można oglądać do 3 lutego 2017r.

Wewnątrzszkolny konkurs plastyczny „Nasz Patron” pt. „Polscy Lotnicy”- rozstrzygnięty

25.11.2016r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym „Nasz Patron”. Nagrody i dyplomy wręczyła pani dyrektor Jolanta Józefaciuk. Uroczystość rozdania nagród uświetnili uczniowie z klasy 5c, recytując wiersze starszych kolegów z tomiku pt. „Obłoczki sercem malowane”. Organizatorem konkursu był nauczyciel plastyki – pani Wiesława Jusiak.

Nagrody otrzymali:

Oliwia Małolepsza z klasy 1b

Ariadna Czorapińska z klasy 2c

Natalia Zielińska z klasy 2f

Nina Toruń z klasy 3a

Klaudia Mrozek z klasy 3e

Szymon Smyłek z klasy 4b

Kamila Bartosz z klasy 5a

Wyróżnienia otrzymali:

Mateusz Łabarzewski z klasy 1a

Julia Kwiatosz z klasy 1b

Nikola Lipa z klasy 1b

Magdalena Wolińska z klasy 2b

Julianna Gołąb z klasy 2c

Aleksandra Goldsztejn z klasy 2d

Ula Śliwińska z klasy 2d

Julia Pachela z klasy 2e

Szymon Kowal z klasy 2f

Filip Bożek z klasy 3a

Natalia Tomczyk z klasy 3b

Julia Jeżowska z klasyn3d

Aleksandra Kuczkowska z klasy 3e

Igor Kupiec z klasy 3f

Zuzanna Węgrzyn z klasy 4a

Iga Gąska z klasy 4c

Oliwia Kapica z klasy 5b

Julia Wysocka z klasy 5c

Natalia Ziemichód z klasy 5d

Julita Sadurska z klasy 6a

Ewelina Adamiak z klasy 6b

Martyna Pawelec z klasy 6c

IX Bieg Papieski

Blisko 250 zawodników stanęło na starcie IX Biegu Papieskiego, aby „na sportowo” upamiętnić 38. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża oraz 29. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Lublinie. Impreza odbyła się 12 października. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów.

W tym roku imprezę przeprowadzono przy padającym deszczu, ale nie przeszkodziło to zawodnikom w startach i zachowaniu pogody ducha. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę z logo Biegu Papieskiego i pamiątkowy medal, natomiast zwycięzcom w poszczególnych kategoriach przekazano dodatkowe medale, puchary i nagrody.

Wyniki Biegu Papieskiego

KATEGORIA I (dystans 300m)

Dziewczęta:

1. Weronika Majchrowska

Chłopcy:

 1. Oskar Jeż
 2. Kacper Tracz
 3. Eryk Ćwikła
 4. Piotr Metner
 5. Filip Zalewski
 6. Oliwier Kursa
 7. Cezary Kępa
 8. Witalij Banych

KATEGORIA II (dystans 500m)

Dziewczęta:

1. Marta Nowik

Chłopcy:

 1. Sebastian Pawlicki
 2. Mateusz Wasilewski
 3. Michał Woźniak
 4. Krzysztof Kowalski
 5. Karol Górecki
 6. Maryan Kotselko
 7. Wojciech Rój
 8. Mateusz Dec
 9. Mariusz Michalski
 10. Dawid Aftyka
 11. Kamil Małyska

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu. Do zobaczenia za rok!

Wyniki konkursu plastycznego „Jabłuszko pełne snów”

Kategoria I: Praca przestrzenna wykonana wraz z rodzicami

KLASY I:

Miejsce 1. Karol Grudzień (kl. Ib) z rodzicami

Miejsce 2. Kacper Bielecki (kl. Ia) z mamą; Oliwia Małolepsza (kl. Ib) z mamą

KLASY II:

Miejsce 1. Mateusz Jaszczyszyn (kl. IIe) z mamą

Miejsce 2. Wiktoria Lisniak (kl. IIa) z mamą

Miejsce 3. Adam Sawicki (kl. IIa) z mamą

KLASY III:

Miejsce 1. Julianna Bieniek (kl. IIId) z rodzicami

Miejsce 2. Damian i Sebastian Wach (kl. IIId i IIIb) z mamą

Kategoria II: Rysunek wykonany wraz z rodzicami

KLASY I:

Miejsce 1. Maja Gancarczyk (kl. Ib) z mamą

Miejsce 2. Bartosz Sypel (kl. Ia) z rodzicami

KLASY II:

Miejsce 1. Laura Gołofit (kl. IIe) z mamą

Miejsce 2. Filip Zarzyka (kl. IIc) z mamą

Miejsce 3. Julia Grześkiewicz (kl. IIf) z siostrą

KLASY III:

Miejsce 1. Roksana Machel (kl. IIId) z mamą

WYRÓŻNIENIA:

Jakub Popowicz (kl. IId) z babcią; Kacper Pszczołowski (kl. IIc) z mamą

Kategoria III: Praca przestrzenna samodzielna

KLASY I:

Miejsce 1. Mateusz Szostak (kl. Ia)

Miejsce 2. Patryk Wójcik (kl. Ia)

Miejsce 3. Ksawery Domonik (kl. Ia)

KLASY II:

Miejsce 1. Kamila Król (kl. IIb)

Miejsce 2. Martyna Piłat (kl. IIa)

Miejsce 3. Iga Dolecka (kl. IIc)

KLASY III:

Miejsce 1. Ola Kuczkowska (kl. IIIe)

Miejsce 2. Iza Geresz (kl. IIIb)

Miejsce 3. Ola Sciebura (kl. IIId)

Kategoria IV: Rysunek samodzielny

KLASY I:

Miejsce 1. Julia Heleniak (kl. Ia)

Miejsce 2. Kacper Bielecki (kl. Ia)

Miejsce 3. Adam Geresz (kl. Ia)

KLASY II:

Miejsce 1. Michał Monist (kl. IId)

Miejsce 2. Jakub Tokarski (kl. IIf)

Miejsce 3. Mikołaj Jurkiewicz (kl. IIa)

KLASY III:

Miejsce 1. Amelia Kalinowska (kl. IIId)

Miejsce 2.  Natalia Kisiel (kl. IIIb)

Miejsce 3. Małgorzata Niedźwiedzka (kl. IIId)

WYRÓŻNIENIA: Zofia Górna (kl. IIa); Emilia Tudorowska (kl. IIf); Łucja Romaniszyn (kl. IIa); Klaudia Kamieniak (kl. IIa); Natalia Zielińska (kl. IIf); Emilia Gonder (kl. IIIb); Kinga Haraś (kl. IIIf); Kinga Kuczkowska (kl. IIIe); Dominik Chromiec (kl. IIId); Klaudia Sawka (kl. IIIb); Kuba Wójcik (kl. IIf); Ola Pogorzelska (kl. IIa); Julia Chyćko (kl. IIa); Kacper Gustaw (kl. IIb); Julia Pioś (kl. IIIf); Małgorzata Kowalik (kl. IIIe); Daria Sidor (kl. IIc); Karolina Jóźwiak (kl. IIf); Kinga Lewkowicz (kl. IId); Jagoda Dziduch (kl. IIIc); Patrycja Latało (kl. IIId)

Klasy: IIIa i IIIf otrzymały wyróżnienie za przygotowane prace zbiorowe.

Wyniki konkursów przedmiotowych – etap szkolny

Informujemy, że do etapu okręgowego konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Język polski

Adrianna Smutniak (kl. 6a)

Wiktoria Gwarda (kl. 6d)

Matematyka

Mateusz Mizeracki (kl. 5b)

Dawid Aftyka (kl. 6a)

Patrycja Gargała (kl. 6d)

Języka angielski

Ewelina Adamiak (kl. 6b)

Jakub Waszczeniuk (kl. 6c)